Piedāvājam

Ja pēdējā laikā jums nācies braukt pa autoceļu Garkalne–Mālpils, tad, iebraucot Allažu teritorijā, ceļa 29. kilometrā jūs noteikti būsiet ievērojuši izkārtni ar norādi uz viesu namu, kuram ir pavisam savāds nosaukums – “Švinkates”. Ļaudis runā, ka mājvieta savu vārdu ieguvusi zviedru laikos un tas nozīmējot ‘cūkas auss’. Jāsaka gan, ka pašreiz šai vietai ar cūkām nav nekāda sakara, toties ar atpūtu pie dabas – vistiešākais.
 Pārvērtības “Švinkatēs” sākušās apmēram pirms četriem gadiem, kad šo īpašumu iegādājās tās jaunais saimnieks Kaspars Ulmis. Viens no pirmajiem darbiem, kas tika veikts septiņu hektāru lielajā teritorijā, biju zivju dīķa izbūve. Nu jau ūdenstilpes krastā savā atspulgā lepni nolūkojas gan viesu nams, gan pirtiņa, gan makšķernieku nojumīte. Domājot par apkārtnes ainavu, saimnieks izkopis tuvējās pļavas un mežiņu, sastādījis ozolu un bērzu birztalas. Tiesa gan, jaunaudzes jāsargā no buciņiem, kuriem ļoti patīk apciemot jaunos kociņus, savukārt dīķi bija iecienījuši “zivju draugi” gārņi un “melioratori” bebri.
 “Švinkates” galvenokārt ir domātas kā atpūtas vieta cilvēkiem, kuriem patīk lauku klusums un miers un kuru vaļasprieks ir makšķerēšana. Šī atpūtas vieta vienlaikus var uzņemt trīs kompānijas, kuras teritoriāli viena no otras ir atdalītas ar klūgu pinuma nožogojumu. Lielākajā no ēkām – viesu namā – ir atpūtas zāle ar kamīnu un nelielu virtuves daļu, lejas stāvā iekārtotas pirts telpas un džakuzi, bet jumta stāvā – guļasvietas desmit cilvēkiem. Ne tik liela kompānija var baudīt pirts priekus mazajā pirtiņā. Savukārt tiem, kuri vēlas tikai pamakšķerēt, izbaudīt svaigo lauku gaisu un paklausīties putnu dziesmas, saimnieks piedāvā nojumīti. Protams, ka ekonomiskā situācija valstī varētu cenas nedaudz pabīdīt gan uz vienu, gan otru pusi, tāpēc pirms telpu iznomāšanas par to jāvienojas ar atpūtas kompleksa īpašnieku pa tālruni 26597455.
 Apmēram hektāru lielajā dīķī mīt karpas, līņi, brekši un raudas, bet pavasara pusē tiem piebiedrosies vēl citas Lietuvas zivjaudzētavu zivis. Pagājušā gada rudenī Ulmja kungs bija noorganizējis līdaku izķeršanas akciju, kad vienā dienā no ūdenskrātuves tika izcopētas 17 skaistules, no kurām prāvākā bija 3 kilogramus un 600 gramus smaga.
 Saimnieks stāsta, ka tiem, kuri vēlas makšķerēt, ir jāiznomā viena no trijām atpūtas vietām, jo zvejnieki “no malas” pie zivju bagātībām netiks pielaisti. Arī par katru nozvejoto zivju kilogramu ir noteikts atlīdzības lielums. Pavasarī tiks iekārtotas ugunskura vietas, tā ka svaigi ķerto lomu varēs ne tikai grilēt, kā tas bija iespējams līdz šim, bet arī uzvārīt gardu zivju zupu.
 Atpūtas kompleksā pagaidām netiek piedāvāta ēdināšana, tāpēc par vēdera labsajūtu jādomā pašiem, vai nu laikus piepildot piknika grozu, vai arī jāpacenšas izvilkt lielāku lomu. Lai jums labi veicas, un ne asakas!